Woensdag 12 maart 2025
In het jongste nummer van het tijdschrift van de Historische Vereniging Soest/Soesterberg (Lentenummer Van Zoys tot Soest) staan weer een paar interessante verhalen, zoals over Dethloff Siem, een rijke inwoner van Soest. Hoe kwam hij aan zijn geld? Was hij een gelukkige prijswinnaar of gewoon een goede meubelmaker van Deense afkomst?
Oud-burgemeester Gallenkamp Pels was als de dood dat hij levend begraven zou worden en vroeg in zijn testament om een bijzondere medische handeling, direct na zijn 'dood' uit te voeren.
De groei van Soest is ook af te lezen aan de reeks gemeentehuizen die er zijn geweest, in dit nummer het eerste deel.
Tot slot is er de geschiedenis van een adres, Soesterbergsestraat 107: de opkomst en ondergang van hotel-restaurant De Bosvijver.
Het nieuwste exemplaar is via onze website te bestellen.
Historische Vereniging Soest/Soesterberg
Steenhoffstraat 46
3764 BM Soest
De Historische Vereniging Soest/Soesterberg heeft een ANBI-status.